IVAN VOTAVA

Jediný svého druhu. A už zase není k dostání. Lék na depresi Welbutrin. Ovšem dá se snadno nahradit. Co na tom, že náhrada, na rozdíl od původního léku, organismus tlumí.

Ale zdá se, že je vše v naprostém pořádku. Jde o nový přípravek s dalekosáhlým významem pro veřejnost. Je, se vší pravděpodobností, určený pro pacienty trpící depresí z toho, že mají chronickou zácpu. Ta okamžitě odejde, když pacient zjistí jeho cenu. Je bezmála dvojnásobná. Člověk se z ní nejspíš po…

Je proto nepochopitelné, proč někteří protestují. Vše je v naprostém pořádku. Je to takové dva v jednom. Možná tři v jednom. Působí také i jako emetikum. Při pohledu na doplatek se člověku zdvihne navíc žaludek a lék tak funguje jako skvělé dávidlo.

No nekupte to. Skvělý širokospektrální lék. V příbalové informaci se dočteme, že po požití tohoto léku je třeba urychleného přesunu na záchod. Přitom nesmíte zapomenout vzít si s sebou kýbl, abyste si zvratky nezaneřádili i podlahu. Při všech těch starostech nebudete mít na nějaké deprese ani pomyšlení.

Lék má ovšem pouze dva nežádoucí účinky. První byl uveden v předchozím odstavci. Druhý nežádoucí účinek je podobný česneku. Nelze jej požít před odchodem do společnosti nebo mimo domov. Na rozdíl od česneku ale nejde o zápach z úst. Jde o to, že v cizím prostředí by se dostupnost WC mohla stát problematickou, o kbelíku ani nemluvě.

Pokud není lék užit dle této informace, výrobce nenese odpovědnost za příslušné škody.

S postupujícím časem ale tyto nežádoucí účinky zcela vymizí, neboť díky ceně nebude mít pacient dostatek financí na potraviny, takže WC a otlučený kýbl nebudou potřeba.

V zásadě lze říci, že léky obsahující obdobné laxativní a emetické účinky (účinky vyvolávající zvracení) lze nahradit sledováním zpravodajství na ČT.

No, ale neviděl bych to zas tak černě, ve hře je i výročí První pražské defenestrace. 14.7.1419, to by se dalo ještě stihnout.