Internetové komentáře ke Stanovisku vedení Unie českých spisovatelů k probíhajícím válečným agresím ve světě

Odmítněme zpěv války!

(výběr)

 

Stalinogorskij:

Já žádné české umělce neznám. Dávno pomřeli. Ale spisovatele nepochybně máme. Dále bohužel pomřeli pamětníci poslední velké války. Vím, že můj děd-pamětník, který již nežije, mi byl ohledně války nejlepší školou, ale i tak jsem z něho cítil, jako by mi tehdá jako děcku chtěl s trpkým úsměvem na tváři naznačit, že kdo to nezažil, tedy válku, ten to prostě nepochopí. A pokud Český stát řídí parta magorů (politici, média) kteří jedou proti mysli 80 % lidí, pak se můžeme nějaké „vládě lidu“ (zatím, dokud máme čas) leda tak pořádně, „vod plic“, vysmát. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl morálně tak zkažený, jako právě lidi, kteří lidi ovlivňují. Neznám nikoho, kdo by hrdě a dobrovolně po boku amerického (příp. německého a jiného) vojáka šel „na Rusko“. Jako Čech si to na sobě vůbec nedokážu představit. Ta situace je velice špatná a těch pár spisovatelů (čest jim), kteří napsali toto prohlášení, si rozhodně zaslouží pozornost a podporu, minimálně morální.

Jaroslav Váňa:

Připojil jsem se k petici Odmítněme zpěv války a nemám na svém stanovisku co měnit. Tento, tak zvaný demokratický svět, je založený na hrůzách, bolesti a vykořisťování. Stydím se za naši politickou scénu, která s ničím podobným nevyšla na veřejnost. …

pilgrimdou:

Buďte radi aspoň takejto „lastovičke“, to na Slovensku podľa všetkého uvedomelá inteligencia a umelci vyhynuli úplne. Sa vskutku divím, že prinajmenšom tí zo staršej generácie ako Ráž či Nagy čušia. Alebo taký Lasica mal vždy čo povedať, (hoci u tohto je zrejme jasné odkiaľ vietor fúka). Alebo som len nepostrehol?

Nepřihlášený uživatel:

Literárně vzletná slova, jež bez občanských protestů na náměstích a v ulicích měst, bez konkrétního lidského odporu proti zvůli mocných zůstanou jen neškodnou proklamací. Za myšlenkou a slovem musí následovat ČIN. Jen činní lidé mohou změnit dnešní hnusnou skutečnost!

hugo:

Odmítněme zpěv války!z toho neslyším hlas svědomí, ale hlas rudého práva. Ani jeden z těch podepsaných není ve svém oboru autoritou. U mnohých neexistuje na internetu ani zmínka. Jejich předseda je jakýsi Ing. Básník. Použitá forma („Odmítněme zpěv války!, vojenskéé junty…) a různé další srdceryvné lyricko-epické výrazy, které ocení snad jen Ludmila Pelikánová. Je to jakýsi amatérský kroužek levicových (když budu hodně opatrný) autorů, vydávají (mimo jiné?) literární přílohu Haló novin… muhehe. Tak to jsme si dobře naběhli. Nikdo jiný než tito obskurní grafomani se za dobrou věc nepostaví. Touto formou z té dobré věci udělají pro mnohé nepřijatelný ... SUPER POWER

Výjimečně se nedivím, že toto masmédia ignorují. TO prostě nejde…

Jaroslava Dvořáková:

Nestačily snad dvě hrůzné světové války? Když už ne za sebe, bojujme za ty, kteří přijdou pro nás. Možná si jednou položí otázku, proč jsme naší vládě dovolili chovat se servilně k těm, kterým nejde o mír, jako nikdy nešlo, ale o „západní“, k nám zavlečený byznys, i za cenu nejkrutější - ztráty milionů lidských životů.

hugo:

A spolek z haló novin vám opravdu připadá jako ten, kdo svým apelem, který četlo 1000 lidí, tu válku zastaví ? pro mě to má pachuť všech těch zklamání z chart-antichart… nic víc. Pár zapšklejch domovních důvěrníků oprášilo svojí materialistickou poesii a naroubovalo na to úderně nevkusnou agitku. Zde se ovšem poslední dobou hodí ledacos, jak jsem si ráčil všimnout. Do vašeho průvodu prostě nepůjdu. Budu ale bedlivě sledovat, jak přes internet společnými silami s těmito geroji z haló novin zamezujete válce! Vám to už jenom kecá, to je ten problém. To je ostatně problém 99 % lidiček. S pozdravem váš „v mládí vymezený spíše anarchista“ (tím jste mimochodem zcela jistě nechtěl onanovat (vymezovat se) na mé upřímnosti, že?)

Myslící člověk:

Tak na vložený link v příspěvku 29 už musím reagovat. Pro zdejší fanatické rusofily s klapkami na očích je těžké pochopit, že opoziční „hlas americké pravice“ logicky musí být štvavý proti Obamaovi, který je demokrat! Zkrátka předvolební boj nikdy nekončí… Jsem proti všem válkám, jenže agresora nelze zastavit jinak. A Rusko je agresor, který za mlčení celého světa si přisvojil kus území cizího státu včetně ukrajinské námořní flotily, a vyzbrojilo separatisty v dalších dvou oblastech. Poloprázdné kamiony s „humanitární pomocí“ jsou jedním z mnoha výmluvných dokladů. Copak tam asi vezly a musely to nechat na ruské straně, když šéfové Kremlu pochopili, že bez mezinárodní kontroly se na Ukrajinu nedostanou, a kdyby kamiony vrátili, prozradí se úplně? Válku začalo a stále podporuje Rusko, Ukrajina jen brání své území, a bohužel začala pozdě. Pro ultralevicovou Unii spisovatelů, sdruženou kolem Haló novin, zůstane Rusko modlou, i kdyby vyhladilo celý svět.

Nepřihlášený uživatel:

Válka je vůl! Děkuji za to, že se konečně někdo snaží rozhýbat tu netečnost a lhostejnost proti tomu vraždění a masakrům. Tato silová řešení a postupy nepatří do tohoto století a civilizované Evropy.

Daniel Strož:

Zabraňme nejhoršímu, zabraňme válce!

Dneska už doopravdy nejde o to, kdo stojí politicky nalevo anebo napravo. Jde o to, abychom se my občané přestali chovat jako ovce, jako nemyslící hlupáci ovládaní těmi, kteří kvůli svým nenasytným chřtánům a hromadění majetků jsou schopni riskovat třetí světovou válku. Ukrajinská politička Viktoria Šilova má ve svém dramatickém apelu, objevivším se dnes (18. srpna 2014) na internetu, bezesporu pravdu: Její zemi vládnou vrazi, odporní vrazi, neštítící se terorizovat vlastní národ. Darebáci, spřažení s USA a EU. A také s válečným paktem NATO, který ve skutečnosti nikoho neochraňuje, nýbrž slouží výhradně krvelačnosti světového kapitálu, snažícímu se dostat násilím pod kontrolu celou planetu. Měli bychom konečně procitnout, zbavit se oné přehnané animozity vůči Rusům a vzepřít se vlastním (českým) vládním činitelům, spoluvytvářejícím nynější, do záhuby mířící politiku státu. Věřím, že ukrajinští vládci budou brzy stát coby váleční zločinci před mezinárodními tribunály, ale neměli by tam chybět - mezi těmi americkými a evropskými - ani ti tuzemští přisluhovači zla!

ladvej:

Petice je pěkně napsaná „básnickým“ slohem s „básnickými“ výrazy.

Mohla více zdůraznit neúplnost a neobjektivnost informací, které nám pokrytecky poskytují sdělovací prostředky. Pro hromadné sdělovací prostředky a veřejné činitele, minimálně pro prezidenta, vládu a jejich orgány, by to měl být trestný čin - něco jako křivá výpověď nebo šíření poplašné zprávy.

Luba:

Výzva Svazu komunistických spisovatelů (tzv. UČS)

Opravdu nechápu, proč se skupina literárně činných komunistů nazývá Unií českých sisovatelů? Kam se poděla hrdost na rudou hvězdu s kladivem? Kam se poděla pýcha na úspěšný boj s vnitřním i vnějším nepřítelem, na hospodářské a sociální úspěchy, a na nerozbornou družbu se Sovětským svazem, tím vítězem nad světovým fašismem? Soudruzi, přihlašte se k odkazu třech světových velikánů: Lenina, Stalina a Putina. Ať žije Rasputin, Putin a budoucí vládce Euroasie, soudruh Tin! 

Větka:

Je mi smutno z toho, co se děje. Naše generace nezažila válku a nyní je tak blízko a spousta lidí si tohle nebezpečí vůbec neuvědomuje a tak nějak si myslí, že se jich to netýká. Nebylo to tady už jednou? (Kdo má asi prospěch z toho, že vytváří tuhle konzumní společnost?) Tak nějak mám pocit, že je to již dlouho připravovaný záměr světových vůdců.) Uniká mi ale, jaký mají cíl? Co s námi vlastně zamýšlí? Proč tolik utrpení obyčejných lidí?

Nepřihlášený uživatel:

Děkuji za tento text, za tuto petici, za odvahu jít proti oficiální propagandě hlavních médií v ČR. Je neskutečnou tragédií a ostudou to, co předvádí nejen média a zejména ČT, ale i naprostá většina našich aktivních politiků. V zájmu nás všech přeci je,aby skončilo tohle válečné běsnění, zabíjení a teror.

www.ceska-konference.cz :

Petice zatím nic nezměnily! Přesto tento text nelze nepodepsat! Děkuji spisovatelům - svědomí národa!
Začněme znovu stavět.

Vladimír Bátora:

Veľmi si vážim autorov tejto petície, ich odvahu a ľudskosť, že sa neboja v tejto až nepochopiteľne cynickej dobe vyjadriť svoj ľudský názor, ktorý žiaľ nekorešponduje s oficiálnym názorom nielen v Čechách a na Slovensku. Text petície je na vysokej úrovni, až mrazivý. Ďakujem Vám, že som ho mohol svojím podpisom podporiť a bude mi cťou ho šíriť ďalej. DAKUJEM Vám.

Nepřihlášený uživatel:

Lidé nebuďte lhostejní! Máte děti, vnoučátka? Doma těžce nemocné bližní? Tedy jednejme, nebuďme neteční a líní.

Nepřihlášený uživatel:

To asi UFOni rozbombardovali Luhansk, Donbas a desiatky ďalších juhovýchodných miest a obcí na Ukrajine, lebo najsurovejší nositelia fašistických tradícií a metód si umývajú ruky ako Pilát a cynicky kričia, že oni nezbombardovali žiadne mestá, ani autobusy so ženami, deťmi, starenkami, ktoré utekali z ukrajinského pekla rozpútaného novodobými barbarmi. Sú to vrahovia a zločinci, ktorí bojujú proti vlastným občanom, ktorí nie sú „ukrajinskými nadľuďmi“… Zločinci si hovoria „káratelia“ (tí, ktorí trestajú neposlušnosť normálnych rusky hovoriacich ľudí, ktorí odmietajú nadvládu Američanmi dosadenej kyjevskej chunty. Kyjevskí „káratelia“ však zabudli na NAJVYŠŠIEHO KÁRATEĽA, pred ktorým raz budú stáť. Podobne zostrelili zblízka malajzijský Boeing (kabína bola dostrieľaná z bezprostrednej blízkosti vrahmi z ukrajinskej stíhačky, ktorá sa skrývala za dopravným lietadlom schválne navádzaným dipečérmi z letísk nad bojovú zónu, aby mohli potom zvaliť všetko na povstalcov a Rusov). HANBA IM A VEČNÉ ZATRATENIE!!! Som rád, že sa našli slušní ľudia, ktorí nedokážu mlčať k dobre narežírovanej zabijáckej „show“ na Ukrajine Amíkmi a NATO.

Čulibrk:

Válka

To nemůžeme připustit! Proč když existuje tato internetová komunikace, někdo neudělá mezinárodní petici a hlavně nesvolá v celé Evropě v jeden den a hodinu generální stávku proti tomuto šílenství, co dělá USA a představitelé EU? Když se můžou mladí během hodiny sejít na házení polštářů na Staromáku, tak kde je problém s něčím jiným? A tohle je sakra vážná věc. Těm našim mozkovým trustům v TV (všech kanálů) samozřejmě nikdo nevěří, nicméně statečně blokují informace. Naštěstí si můžeme najít jiné servery a nenechat se zblbnout. Děsí mi Ukáčka na Václaváku s vlajkama, čekám, že si tam začnou pálit ohně a pneumatiky. Ale to bych do toho šla snad i sama (a to je mi 70!). Tak mladí, udělejte mezinárodní akci na internetu a ti panáci si to musí prostě pamatovat, že si nemůžou dělat, co chtějí. Hezký den!

Nepřihlášený uživatel:

Jsem naprosto zděšena, v jakém světě jsme se náhle ocitli! Zabíjení v přímém přenosu a my se jen díváme! Jak je možné, že nejsme na náměstích, že hlasitě nekřičíme: My nechceme válku, my nechceme, aby umíraly nevinné oběti! A chci, aby politici nesli za tuto situaci odpovědnost!

 

Petici do 16. září podepsalo 1052 lidí!

K petici se můžete připojit svým podpisem na této adrese:

http://www.petice24.com/odmitnme_zpv_valky