JAN KRISTEK

To, co udělali Američané v Paříži - přepadení redakce jim nepohodlného časopisu, je nepochybně strašné a je otázkou, jestli a jak na to reagovat.

Píšu Američané, protože například už dlouhou dobu nazývám jedince naverbované, vycvičené, vyzbrojené a placené Spojenými státy pro zjednodušení americkými vojáky, a považuji za irelevantní, jestli mají nebo nemají americké občanství, a jestli jejich jednotka oficiálně je nebo není součástí americké armády.

Píšu Američané, protože všechny dosud známé teroristické činy byly spáchány pod americkou vlajkou, třebas někde v koutku plápolala ještě nějaká ta vlajka falešná. Každý, pokud nechce nechcevědět, například ví, že al-Cia-da je dceřinou organizací CIA.

Píšu Američané, protože islamismus je americký výtvor. To oni jej vytvořili, to oni jej naimplantovali muslimům. Do té doby byl islám tolerantnější než katolictví. Islámské státy byly sekulárnější než země dnes ovládané katolickou církví, a pro evropské sekulární státy nebyl problém s nimi spolupracovat. (Islamismus je de facto jednou z amerických verzí katolicismu.) Máte snad nějakou jinou teorii ohledně vzniku islamismu? A pokud ano, jste si jisti, že je pravdivá?

Samozřejmě, že se někteří ozvou a budou namítat, že za tím nejsou Američané, protože mnozí z těch, co ovládají Ameriku, mají v občanském průkazu zapsáno jako místo trvalého bydliště Temži. Ale ani ti nejsou „konečnou instancí“, ale zase jenom loutkami, kterým tahá za špagát někdo jiný.

Američané přepad redakce provedli zrovna v době, kdy Francie začala reptat na jimi nařízený zákaz obchodu s Ruskem. Na zákaz obchodu s Ruskem vydaný Američany pro Evropu, během kterého oni sami zvýšili svůj vývoz do Ruska o desítky procent. (Což je dáno i poptávkou, neboť Rusko se v očekávání zhroucení dolaru zbavuje dolarů, a nakupuje za ně, dokud ještě platí, v Americe vše, co je možné.)

Jedná se tedy o jasnou mstu za neposlušnost vazalské země, a o vyhrožování všem dalším, co by chtěly také reptat.

Zločin sám je však dvojsečný - ohrožuje americké dlouhodobé plány na likvidaci Evropy její islamizací, neboť vyvolá větší odpor veřejnosti, vyprovokuje větší odezvu novinářů a médií, ať už probuzením jejich „spící“ odvahy, či jen z komerčních důvodů, neboť dosavadní propagandě už lidé nevěří a nebudou si ji v takové míře kupovat, a může vést i k větší neposlušnosti politiků, kteří budou cítit větší podporu vlastního obyvatelstva, dosud plně ovládaného médii. Což se může obrátit i proti americkému krátkodobému plánu likvidace Evropy jejím vehnáním do konfliktu s Ruskem.

V dnešní době, kdy již Američané propagandistickou bitvu prohrávají, a už velká část lidí jim přestala věřit, je tento zločin nahráním na smeč - umožňuje s odvoláním se na svobodu slova naopak rozjet rozsáhlou kampaň proti americkým zločinům a proti jejich nadvládě.

Své dlouhodobé plány už asi Američané tak jako tak opustili, neboť cítí, že jim nezbývá čas, a soustředí se už jen na krátkodobý plán, navíc způsobem, který ohrožuje i ten.

Přijde koordinovaná mezinárodni akce, která se jim postaví? Nebo se bude opět jen čekat, z obav, že by v případě takového smeče mohli Američané vzteky dupat po svých raketách a způsobit tak větší škody, než kdyby je vypálili na Rusko, které by jim je sestřelilo? Vyplatí se čekat, jak se víc a víc odkopávají? Počítají s tím, že jim opět všechno projde, že se lidé čelící americké destrukci spokojí s tím, že čas hraje proti Američanům, nebo se už přepočítají?

Samozřejmě nemáme tolik informací jako například FSB, a tak se můžeme jenom ptát.